FelnőttNagy várakozásokkal készültünk a Kézilabda Szeged SE elleni mérkőzésre az NBI/B szombati fordulójában, főként annak tudatában, hogy győzelmünkkel valamelyest elszakadhatunk a kieséstől veszélyeztetett zónától, és közelebb kerülhetünk a tabella középmezőnyéhez
Megyei riválisunk a Nyíradony elleni győzelemmel a tarsolyában érkezett, így nem ígérkezett sétagaloppnak a mérkőzés.
Gyors gólváltással indult a találkozó, a felek felváltva találtak be a kapuba. Játékunk ekkor kicsit kapkodó volt, úgy tűnt, hogy siettetni akarjuk a támadás-befejezéseket. Ez a vártnál több hibát és labda-eladást eredményezett, így nem tudtunk nagyobb előnyt szerezni a leginkább kinti átlövésekkel operáló szegediek ellen. Időkérés után, a félidő derekán kicsit lehiggadtunk, ennek meg is lett az eredménye, de így is csak 2 gólos előnyt mutatott az eredményjelző a félidőben (13-11).
A szünet után szemmel láthatóan sebességet váltottunk, gyors és tetszetős támadásainkat rendre góllal zártuk. 10 perc alatt a két-gólos előnyünket 6-ra növeltük (18-12). A KSZSE azonban nem adta fel, szívósan küzdve visszakapaszkodtak 4 gólra, ehhez azonban az is kellett, hogy helyzeteinket nem túl hatékonyan értékesítettük. Szerencsére kapusaink akkor fogtak, amikor a legjobban kellett, Veress egymás után két büntetőt hárított,  Ádász pedig több átlövést és ziccert hatástalanított. A hajrá újra a miénk volt, a végére már csak a különbség volt a kérdéses. A 11 gólig jutó Lovistyék vezérletével végül 7 gólos győzelmet arattunk, ami a játék képe alapján lehetett volna lényegesen több is.
NBI/B Keleti csoport
Női felnőtt kézilabda bajnokság – 6. forduló
2017. október 21., Balogh Imsi Sportaréna – 150 néző
Hódmezővásárhelyi LKC – Kézilabda Szeged SE 29-22 (13-11)
Játékvezetők: Héjjas Tímea, Kránitz Andrea
Versenybírók: Medvegy Péter, Daru Péter
HLKC: Dömény-Veress – Horváth, Nagy 4, Szepesi 7, Herceg 4, Lovistyék 11, Kandó, Cs: Ádász (k), Áncsán (k), Földesi 1, Török 1, Becsei 1, Bálint
KSZSE gólszerzői: Farkas 6, Csáki 6, Csoknyai 4, Szűcs 2, Lukács 1, Dobó 1, Mike 1, Karácsonyi 1
Bartók Csaba vezetőedző: “Szép győzelmet arattunk megyei riválisunk ellen, ami a mérkőzés összképe alapján lényegesen nagyobb különbségű is lehetett volna. Jó tempóban, dinamikusan kézilabdáztunk. A lányok nagyot küzdöttek a fizikálisan erősebb, lényegesen magasabb szegedi csapat ellen, ez támadásban egy kicsit több technikai hibát eredményezett. Összességében elégedett vagyok, és gratulálok csapatomnak!”