Továbbra is nyeretlenek vagyunk az Orosháza ellen az NBI/B felnőtt bajnokságban, az elmúlt időszakban többször is összecsaptunk Békés megyei riválisunkkal, de ezúttal sem sikerült pontot szerezni. Pedig jól indult a mérkőzés …OH
 (Fotó: Rajki Judit/OrosCafé.hu
Az első félidő végéig kifejezetten jól kézilabdáztunk, teljesen egyenrangú ellenfele voltunk az esélyesebb hazai csapatnak. Akár több góllal is vezethettünk volna, de vendéglátónk kapusa parádésan védett (vagy mi tettük naggyá!?), szerencsére Veress Zsuzsa is hozta a szokott formáját, így a huszonötödik percben 11-9 állt az eredményjelzőn. A játékrész végét sajnos elrontottuk, a hazaiak még kettőt rátettek, ennek köszönhetően 4 gólos hátránnyal fordultunk egy olyan 30 perc után, ahol leginkább jó-néhány játékvezetői ítélet, vagy annak hiánya borzolta a kedélyeket.
Bíztunk benne, hogy a második játékrészben is “meccsbe” tudunk maradni, ehhez képest az első öt percben 4 gólt kaptunk zsinórban, mi viszont nem tudtunk betalálni az orosházi kapuba. A játékunk továbbra is megvolt, helyzeteinket azonban nagyvonalúan pazaroltuk el a nagyszerű napot kifogó Makaival szemben. Ahogy nőtt a két csapat között a különbség, úgy csúszott ki a mérkőzés a játékvezetők kezéből több tévesnek tűnő ítélet után, amik rendre csapatunkat sújtották. A sokadik ilyen ítélet után – a 38. percben 18-12-es hazai vezetésnél – hevesen reklamáló edzőnket, Bartók Csabát piros lappal kiállították a játékvezetők, így a hátralevő 22. percet vezetőedző nélkül játszotta le csapatunk. Ez láthatóan megfogta az addig jól küzdő lányainkat, és a meccs végére 10 gól fölé nőtt a hazaiak előnye.
NBI/B Keleti csoport
Női felnőtt kézilabda bajnokság – 5. forduló
2017. október 14, 18.00 Orosháza Eötvös Sportcsarnok – 150 néző
OXXO Energy Orosházi NKC – Hódmezővásárhelyi LKC – Gyömrő VSK 33-21 (13-9)
Játékvezetők: Kavalecz Ivett, Kavalecz Klaudia
Versenybírók: Sr. Soós József, Medovarszki Pál
HLKC: Dömény-Veress – Török, Nagy 6, Szepesi 5, Németh 3, Lovistyék 2, Kandó 1, Cs: Ádász (k), Áncsán (k), Horváth 1, Klemm 1, Becsei 3, Bálint, Földesi

Bartók Csaba vezetőedző: “Az elért eredmény nem tükrözi a valós erőviszonyokat és különbséget. Engem és a csapatomat is megoldhatatlan, nehezen feldolgozható helyzetbe hozták a játékvezetők. Sajnálom, hogy ilyen gyenge és a feladatuk ellátására alkalmatlan játékvezetők elrontják a tisztességesen és sok verítékkel felkészülő játékosok ünnepét, a mérkőzést.”
A javítás lehetősége adott csapatunknak, október 21.-én, szombaton 16.00 órakor hazai pályán fogadjuk a bajnoki tabellán 12. helyen álló Kézilabda Szeged SE gárdáját.