Az NBII Dél-Kelet csoport 7. fordulójában megyei rangadón fogadtuk a makói Marosmenti NKSE csapatát. Ellenfelünk   a tavalyi évben ezüstérmes lett a bajnokságban, így a mezőny egyik legerősebb gárdája ellen léptünk pályára. Csapatunk elmúlt hetekben mutatott kiváló teljesítményének köszönhetően jó hangulatban várta a meccset, és ez a jó hangulat a mérkőzés végét jelző sípszó után is megmaradt, ugyanis előzetes várakozásunkat is felülmúlva, az idei év legjobb játékával magabiztosan fektettük két vállra makói riválisunkat.
Az első félidő tizedik percéig felváltva estek a gólok, a vendégek főként Sárkány és Kozserán találataival jól tartották magukat. Ezután azonban Gaál Adrienn csapata állva hagyta a vendégeket, Tószegi, Németh, Hegyi és Manga vezérletével szép gólokkal és közönségszórakoztató játékkal rukkoltunk ki.  Színvonalas, jó játékot hozó első félidő után tetemes – nyolc gólos – hazai előnnyel vonultak a csapatok pihenőre. A folytatásban sem változott a játék képe, sőt a második félidő derekán már 10 gólos is volt a különbség. A mérkőzés hajrájában teljes cseresorunk pályára lépett, azonban így is magabiztosan őriztük meg előnyünket, így jogosan járt a vastaps az igencsak szép-számú közönségünktől!!!
HLKC-Makó. 098Hódmezővásárhelyi LKC – Marosmenti NKSE 32-23 (20-12) – 250 néző
HLKC: Kothencz – Hegyi 6, Tószegi 8, Török B. 1, Németh 7, Manga 7, Gaál 2, Cs: Tóth (k), Molnár (k), Krumesz, Szabó, Becsei 1, Bálint, Török M., Sajtos
MNKSE: Kozserán K. (k), Dani (k), Szebehelyi 2, Kozserán B. 5, Kovács 4, Fodor 1, Kürti, Práger, Sárkány 8, Matyi 2, Cseh, Méreg, Nagy 1
Gaál Adrienn játékos-edző: “Az első félidei jó játékunkkal sikerült olyan előnyt szereznünk, amitől aztán még magabiztosabbá vált a játékunk és ezt tartani tudtuk a mérkőzés végig. Örömteli, hogy egy ilyen éles rangadón mindenkinek  tudtam játéklehetőséget adni. A összkép, a játékunk szép lassan kezdi azt mutatni, ami felé szeretném terelni a csapatot. Nagyon örülök, hogy egyre többen kilátogatnak a mérkőzéseinkre, ma nagyon jó volt vásárhelyi kézilabdázónak lenni…!”
A hetedik forduló után csapatunk tovább őrzi veretlenségét, és az éllovas Orosházától egy pontra lemaradva – de egy mérkőzéssel kevesebbet játszva – a tabella harmadik helyén áll.
A felnőtt bajnoki tabella és eredmények megtekinthetőek itt!
Junior mérkőzés:
Hódmezővásárhelyi LKC – Marosmenti NKSE 25-29 (17-14) – 100 néző
HLKC: Balogh – Török 5, Klemm 7, Varga-Tóth, Szabó 3, Bálint 7, Kandó, Cs: Áncsán (k), Földesi, Blaskovics 3, Molnár, Kovács, Becsei
MNKSE: Cseh, Méreg 6, Nagy N. 4, Gyenge 10, Kádár, Csák, Zombori 2, Wöller 4, Nagy F. 2, Brakszatórisz, Murvai 1, Szalay
Jól indult a mérkőzés, gyors gólváltások után állandósult 2-3 gólos előnyünk. Védekezésünk hatásosnak bizonyult a főként átlövésekre és betörésekre építő vendégek ellen, ennek eredményeként előnnyel zártuk az első játékrészt. Sajnos a második félidő derekán egy tízperces gól-nélküli “rövidzárlat” eldöntötte a mérkőzést a vendégek javára.
Beslin Anikó edző: ” Az első félidő jó játékával sikerült megérdemelt előnyt szereznünk. Sajnos a második félidő “hullámvasútjából” kicsit későn szálltunk ki, 10 percet ellenfelünknek ajándékoztunk.”
A junior bajnoki tabella és eredmények megtekinthetőek itt!
A mérkőzéseken készült fotók megtekinthetőek itt!
A bajnokság következő fordulójában Túrkevén lépünk pályára, bízunk benne, hogy felnőtt és junior csapatunk is “pontosan” tér haza a Békés megyei túráról.
NBII Dél-Kelet csoport 8. forduló – 2013.11.17. (vasárnap)