Szombaton 6 csapat részvételével kiváló hangulatú utánpótlás villám-tornát rendeztünk a Hódtói Sportcsarnokban. A versenyen 2000-es és 2002-es csapatunk lépett pályára igen erős vetélytársak ellen, ami nagyszerűen szolgálta csapataink felkészülését az október 6-7.-i II. Török Ferenc Leány Kézilabda Torna összecsapásaira.
Eredmények:
HLKC (2000) – Orosházi NKC (1999) 15-9 (8-5)
HLKC: Áncsán – Gál 1, Blaskovics, Földesi 4, Klemm 7, Varga-Tóth, Kandó 2 Cs: Bánfi (k), Farkas, Molnár, Kovács 1, Mészáros, Viski
Orosházi NKC (1999) – Szeged KKSE (1999) 5-19 (3-10)
Szeged KKSE (1999) – HLKC (2000) 23-9 (9-8)
HLKC: Áncsán – Gál 3, Blaskovics, Földesi, Klemm 3, Varga-Tóth 2, Kandó 1 Cs: Bánfi (k), Farkas, Molnár, Kovács , Mészáros, Viski
U12-es csapatunk mindkét meccsen egy évvel idősebbek ellen lépett pályára, ami jól szolgálta felkészülésünket. Beslin Anikó csapata az első mérkőzésen néha szemre is tetszetős mérkőzésen magabiztosan győzte le orosházi ellenfelét. A második mérkőzésen az Orosháza és a Szeged KKSE összecsapásán a szegediek diadalmaskodtak.
Ezt követte a két győztes csapat összecsapása, amelyen az első félidőben nagyszerűen tartottuk a lépést (köszönhetően Gál Kriszti nagyszerű helyzetkihasználásának) az idén Országos Döntőben szereplő dorozsmai U13-as csapat ellen. A második félidőben azonban állva hagytak minket a jelentős életkorbeli és fizikális előnyben levő szegediek, és végül nagy arányú győzelmet arattak. Meg kell jegyezni, hogy a második félidőben a szegediek kérésére a mieinknek teljesen szokatlan 2-es méretű labdával játszottunk, ami szemmel láthatóan sok gondot okozott lányainknak.
Kisteleki KK (2002) – HLKC (2002) 9-8 (5-3)
HLKC: Kalmár (k) – Tarján 2, Mérai 4, Besenyi, Kálló 2, Molnár, Szöllősi Cs: Besnyi (k), Kardos, Nagy, Horváth, Ménesi, Nagy
Szeged KKSE (2002) – Kisteleki KK (2002) 9-9 (4-7)
Szeged KKSE (2002) – HLKC (2002) 19-10 (13-4)
HLKC: Kalmár (k) – Tarján, Mérai 1, Besenyi, Kálló 5, Molnár, Szöllősi Cs: Besnyi (k), Kardos 4, Nagy, Horváth, Ménesi, Nagy
A szivacs-kézilabdától elköszönve először lépett nagypályára Kiss Márk 2002-escsapata. A lányok még csak ismerkednek a szabvány pálya méreteivel, így nagyon jókor jött ez a felkészülési torna a csapat életében.
Első mérkőzésünkön kifejezetten folyamatosan, jó ritmusban játszott a csapat, azonban a “tragikusan” gyenge helyzetkihasználás megbosszulta magát. Hiába játszottuk mi a tetszetősebb kézilabdát, szinte minden támadásunk végén sikerült eltalálni a vendégek kapusát, így végül a kistelekiek egy góllal győztek. A második mérkőzésen a dorozsmai csapat utolsó másodpercben szerzett találatával döntetlenre mentette a meccset a Kistelek ellen.
A záró mérkőzésen Kiss Márk edző az addig kevesebb játéklehetőséget kapó játékosokat szerepeltette, akik lelkes játékkal tisztességgel helytálltak a jól játszó dorozsmaiak ellen.