Egyesületünk 4 csapattal vett részt június 4-6. között az idén kilencedik alkalommal megrendezett OrosCup-on.
A népes és igencsak erős mezőnyben csapataink mindhárom korosztályban nagyszerűen szerepeltek, és sikeresen zárták a 2021/2022-es évet. U14 korosztályban tornagyőztes lett csapatunk, az alsóbb korosztályokban pedig (az MKSZ szabályai alapján U11 és U10 korosztályokban nincs eredményszámolás) jó játékkal rukkoltak ki lányaink!

U14
A korosztályban 8 csapat nevezett. Csapatunk csoportját megnyerve jutott a döntőbe, ahol jó játékkal sikerült megszerezni a győzelmet a PC Trade SZNKE ellen
Csoportmeccsek
Orosházi NKC – Hódmezővásárhelyi LKC 23-25 (10-12)
Hódmezővásárhelyi LKC – Sütő Kézisuli 22-22 (11-13)
Hódmezővásárhelyi LKC – Kézilabda Szeged SE 53-13 (25-7)
Döntő:
Hódmezővásárhelyi LKC – PC Trade Szeged NKE 18-17 (6-7)
Csapattagok: Török Laura (k), Hézső Lili (k), Blaskovics Flóra, Forgó Fanni, Mihály Zsóka, Bagaméri-Varga Zonga, Balázs Kata, Becsek Enikő, Hajnal Fanni, Koncz Lina, Mészáros Anna, Bozó Vivien, Rostás Adrienn, Dobsa Jázmin, Pásztor Gréta

Beslin Anikó vezetőedző: “A szombati napunkat vegyes eredménnyel zártuk, hiszen nehezen ugyan, de nyertünk az Orosháza ellen, majd a Sütő Kézisuli ellen nem várt döntetlennel zártunk. Igaz ezen a mérkőzésen vert helyzetből állt fel a csapatunk, de a győzelem kapujában megremegett a lányok keze. A csoport elsőség a másnapi fordulókon múlt, nekünk növelni kellett a gólkülönbségünket ahhoz, hogy bebiztosítsuk magunkat. A Kszse ellen a lányok ritkán látott elánnal játszottak. Végig futva, hajtva, egymást segítve lőtték a gólokat. Negyven perc alatt 53 gólt lőve, 40 gólos különbséggel jöttek le a pályáról, igaz teljesen kifáradva,de a saját rekordunkat biztosan megdöntve. Így már utolérhetetlennek tűnt a csoport elsőségünk. Másnap a döntőt a Szegedi NKE csapata ellen játszottuk. A lányok kellően feltüzelve léptek a pályára. Kezdetben a Szeged vezetett, de fej fej mellett haladtunk, igaz valamiért lényegesen kevesebb büntetőt lőhettünk hasonló helyzetekből(8-2). Mindkét sorunk rendkívüli védekezést produkált, aminek az utolsó 10percben meg is lett az eredménye. Felőröltük ellenfelünket, és most nem remegett meg a kéz a lövéseknél ! Megérdemelten nyertünk 1 góllal, amit a lányok a hihetetlen küzdeni tudásuknak, akaratuknak, és egységüknek köszönhetnek ! Ilyen egy jó csapat!!! Nagyon, nagyon büszke vagyok rájuk!!!!

U11
A Magyar Kézilabda Szövetség versenykiírása alapján ebben a korosztályban eredményszámolás nem történt. A beszámolók és edzői értékelés alapján azonban megállapítható, hogy csapatunk összes mérkőzésén nagyon jó teljesítményt nyújtott, erős csapatok ellen is dominálni tudtak lányaink.
Csapatunk ellenfelei a háromnapos tornán: Kézilabda Szeged SE, Aranyszarvas SE, Kálmándi Kézi Suli, Ferencvárosi Torna Club, Budafoki Kézilabda Club SE
Csapattagok: Szilágyi Borbála (k), Rácz Tímea (k), Tunyogi Délia (k), Sipos Nóra, Nagygyörgy Rebeka, Csala Jázmin, Koncz Dorka, Elek Hanga, Fekete Lili, Hornok Nóra, Török Zselyke

Fogl Barbara vezetőedző: “A hosszú hétvégén U11-es csapatommal vettünk részt az OrosCup-on. A tartalmas három napban öt mérkőzést játszottunk. Ez volt az első igazi megmérettetésünk, ahol sorozatterhelést kaptak a lányok. Nagyon örülök, hogy fizikailag szinte minden meccsen a maximálisat nyújtották a lányok. A legfontosabb azonban, hogy végig jókedvvel és hatalmas elszántsággal kézilabdáztak. Az sem ijesztette meg őket, ha egy nagy nevű csapat ellen kellett játszani (FTC), sőt kihívásnak tekintették, ami még jobban motiválta őket. A védekezésünk jól működött, a támadásunkat kell még csiszolni. Összességében nagyon elégedett vagyok, gratulálok mindenkinek. Szép munka, jó hétvége volt!”

U9
A szabályozás ebben a korosztályban sem teszi lehetővé az eredményszámolást,  a gyerekek játékán és látható fejlődésén van a hangsúly. Egyesületünk ebben a korosztályban 2 csapattal vett részt a versenyen, ami méltó és sikeres lezárása volt az évnek. Lányaink a három nap alatt 6 meccsen léptek pályára, ellenfeleink között szerepelt a Békéscsaba, PC Trade SZNKE, Orosházi NKC, Ferencvárosi Torna Club, Kézilabda Szeged SE és a budapesti SZISE csapata.
I. csapat: Csintalan Mandula, Green Heidi Panna, Hideg Netti, Király Zoé, Mrena Mia, Tunyogi Dorit, Varga Kitti, Varga-Tóth Nóra, Vörös Zita
II: csapat: Árva Vivien, Bugyi Dóra, Dóda Dorina, Hegedűs Luca, Hunyadi Zoé, Klézli Noémi, Kun-Szabó Zoé, Palócz-Zsidi Emma, Tóth Nóra

Dobra Ildikó vezetőedző: “Az U10 es csapatommal részt vettünk az OrosCup-on. Szerencsére nagyon sokan, 18 an vagyunk, ezért két csapatba osztottam szét a lányokat. Így 3 nap alatt 6-6 mérkőzést játszott mindenki. Nagyon jó ellenfelekkel találkoztak végre a lányok, rengeteget tanultak a játékból, megmutatták mit tudnak. Nagyon elszántak, lelkesek ügyesek voltak. Bár az eredményt nem számolták, elmondható hogy nagyon jól sikerült a hétvégétnk Köszönöm a szülőknek a lelkes támogatást, feláldozták a hosszú hétvégét, így mindenki itt lehetett velünk!”

Leave a Reply

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.