Újabb idegenbeli mérkőzéssel, ez alkalom a Csorvás ellen folytatódott az NB II-es bajnokság felnőtt csapatunk számára.

Negyedik tavaszi mérkőzését játszotta a hétvégén NB II-es csapatunk, a Csorvással nézhettünk farkasszemet szombaton. A találkozó nem alakult könnyen. Az első félidőben kifejezetten nehezen sikerült lendületbe jönni, Dankó Ervin vezetőedző már korábban is célzott arra, hogy a jelenlegi stílusunk akár hullámvölgyeket is magában rejthet, az elmúlt három fordulóban pedig szárnyalt a csapat, nem úgy a Csorvás elleni meccs első 30-40 percében. Az előny ugyan többnyire nálunk volt, de brusztolós volt a meccs ezen szakasza, nem sikerült ölesebb léptékkel lehagynunk a hazaiakat. A fordulás után azonban magukra találtak a lányok, jobban bírták az iramot és végül könnyedén biztosították be a győzelmet.

Négyből négy!

A hétvégén a Szarvas ellen folytatjuk, hazai pályán.

Csorvási SK – Hódmezővásárhelyi LKC 28-37 (11-14)
Női NB II-es bajnokság, Dél-keleti csoport

HLKC: Fehér, Áncsán, Kovács A., Csáki 5, Szabó 5, Lukács 9, Klemm 1, Török 7, Dankó 4, Baráth, Vörös 1, Szöllősi 1, Kis P., Kovács Sz. 4
Edző: Dankó Ervin

Nyilatkozat: „Az első félidőben akadozott a támadó játékunk. De a védekezésünk 60 percig kemény volt. Küzdünk tovább.”