Az eddig 4 meccséből 4-et megnyerő BVSC Zugló csapatát fogadtuk a serdülő bajnokságban. Budapesti riválisunk imponáló magabiztossággal húzta be az első 4 fordulóban a meccseit, így most is inkább Ők számítottak esélyesnek. A jelentős életkori és fizikális fölényben levő vendégcsapat ellen azonban huszárosan kezdték lányaink a mérkőzést, az első félidőben szinte végig 2-3 góllal vezettünk, amihez Kandó Sára jó kapusteljesítménye is kellett. A második játékrészben sem változott a játék képe, jól tartottuk magunkat, a kapuban pedig a Kandót váltó Rácz Gabriella mutatott be több bravúrt. Sajnos a hajrában szemmel láthatóan kicsit elfáradtunk az egy fejjel magasabb fővárosiak elleni birkózásban, így a végére meg kellett elégednünk a döntetlennel.

Hódmezővásárhelyi LKC – BVSC Zugló 26-26 (14-13)
Serdülő II. osztály 5. forduló
Balogh Imsi spcs. – 50 néző
Játékvezetők: Kovács Gergő, Papp Béla
HLKC: Kandó – Pallai 4, Berei 4, Petróczi 2, Földesi D. 1, Fazekas 1, Prikler, Cs: Rácz (k), Kozák, Ádász 7, Földesi B., Konyecsni 4, Nagygyörgy, Bugnó 3, Molnár

Beslin Anikó vezetőedző: “Tudtuk, hogy nem lesz könnyű mérkőzés az idősebb és erősebb játékosokból álló zuglói csapat ellen. Gyors játékot, és kemény védekezést beszéltünk meg a lányokkal, amiből a védekezéssel nem voltam megelégedve. A félidőt előnnyel zártuk ugyan, de tudtuk, hogy egy pillanatra sem engedhetünk ki, mert abban a pillanatban kihasználja a figyelmetlenségünket a vendég csapat. Feszített tempójú mérkőzés volt, ahol sajnos a hajrában jöttek a hibák és kiegyenlített az ellenfél. A küzdelemmel nem volt baj, de az eredményes végjátékot is meg kell tanulnunk! Ettől függetlenül gratulálok a lányoknak a pontszerzéshez!”