Nem sikerült itthon tartani a két pontot az ifjúsági bajnokság 3. fordulójában.
Több sebből vérző, alapembereit nélkülöző csapatunk támadójátéka ugyan jól működött, de sajnos a védekezésünk és kapusteljesítményünk is elmaradtunk ezúttal a megfelelő szinttől. Ettől függetlenül minden esélyünk megvolt a győzelemre, hiszen a második félidőben 5 gólos előnyt szereztünk (47. perc 30-25), azt azonban nem tudtuk megtartani. A hajrában a vendég egriek fokozatosan felzárkóztak, majd a meccs végét jelent dudaszó pillanatában az egyenlítő gólt is megszerezték.

Hódmezővásárhelyi LKC – Eszterházy SC 33-33 (16-15)
Ifjúsági II. osztály Kelet – 3. forduló
Balogh Imsi spcs., 80 néző
Jv: Héjja Á., Kónya B.
HLKC: Áncsán – Kovács 8, Rácz 4, Klemm 8, Földesi 1, Vörös, Pataki, Cs: Prikler, Petróczi, Berei, Bugnó 1, Tarján 2, Ötvös 3, Blaskovics 6

Papp Mihály vezetőedző: “A lőtt gólok számával ismét elégedett vagyok, de a védekezésünkkel már kevésbé. Ez a mérkőzés jó lecke volt arra, hogy 60 percig tart a játékidő és nem 50-ig. Sajnos utolsó 10 percben, mikor eldönthettük volna a 2 pont sorát, rendre kihagytuk a helyzeteinket. Így meg kell elégednünk az 1 ponttal.”