22769882_1522447821157526_903734396383797536_oNem borult a papírforma Egerben az NBI/B tavaszi nyitó fordulójában. Sajnos az első 10 perc után a listavezető hazai csapat állva hagyta együttesünket, innentől esélyünk sem volt a pontszerzésre.
Pedig jól indult a meccs, gólszegény első 10 perc után még nálunk volt az előny (3-4), ami főként koncentrált, jó védekezésünknek volt köszönhető. Ekkor azonban a hazai csapat ellépett Tőlünk, innentől gyakorlatilag csak a különbség aránya volt kérdéses.  Védelmünk ugyan elfogadhatóan működött, az ellenfél kapuja előtt viszont teljesen veszélytelenek voltunk. Az egriek szinte áthatolhatatlan falat húztak kapujuk elé, ha pedig nagy nehezen helyzetbe kerültünk, hiányzott a koncentráció és a higgadtság a befejezésnél.
A 28 kapott gól elfogadhatónak mondható a listavezető otthonában, a 15 lőtt gól viszont borzalmasan kevés.
Eszterházy KFSC – Hódmezővásárhelyi LKC 28-15 (12-6)
NBI/B keleti csoport, női felnőtt bajnokság
2018. február 3., Eger – 150 néző
HLKC: Dömény-Veress – Török 2, Nagy 2, Szepesi 3, Herceg 4, Lovistyék 2, Székesi, Cs: Ádász (k), Áncsán (k), Horváth 1, Kandó 1, Becsei, Bálint, Mihajlov
Varga József vezetőedző: ” A mérkőzés tökéletesen igazolta, hogy az első és a tizedik helyezett csapat játszik egymás ellen. A két csapatnak egészen másak a lehetőségei, ennél fogva a céljai is. Az első félidőben sajnos az átlövőink teljesítménye elmaradt a várakozásoktól.”
A következő meccs sem ígérkezik sokkal könnyebbnek, hiszen a tabella 4. helyén álló Kispest látogat a Balogh Imsibe szombaton (16.00).