Nem tudtunk meglepetést okozni az NBI/B hétvégi fordulójában, a Szeged KKSE ellen 9 gólos vereséget szenvedtünk a pénteken lejátszott mérkőzésen.
Nem indult rosszul a mérkőzés, az első 10 percben egyenrangú ellenfele voltunk a hazai csapatnak. Ekkor azonban mély gödörbe kerültünk, amit a hazai csapat alaposan kihasznált. 10 kapott gólra 12 percig nem tudtunk válaszolni, így sajnos a lényegi kérdések az első játékrészben eldőltek (félidőben 18-8). Hozzá kell tenni, hogy a szegedi csapat szinte hibátlan játékot mutatott be az első harminc percben, aminek alig-alig találtuk az ellenszerét.
A szünetben sikerült rendezni a sorainkat, ennek köszönhetően nem nőtt a különbség a két csapat között. Védekezésben és támadásban is összeszedettebb teljesítményt nyújtottunk, így a második játékrészt 1 góllal megnyertük, sajnos ez is csak arra volt elég, hogy 10 gólon belül tartsuk a végeredményt.
PC Trade Szeged KKSE – Hódmezővásárhelyi LKC 31-22 (18-8)
NBI/B Keleti csoport női felnőtt bajnokság – 7. forduló
2017.10.27., Szeged Etelka sor spcs. – 100 néző
Játékvezetők: Fehér Viktória, Répás Georgina
Versenybírók: Fekete József, Dr. Nádasdi Tamás
HLKC: Dömény-Veress – Török 1, Nagy 4, Szepesi 5, Herceg 4, Lovistyék 7, Kandó 1, Cs: Ádász (k), Horváth, Becsei, Földesi, Bálint
22555457_1522449004490741_7291923237776750848_oBartók Csaba vezetőedző: “Az első félidőben egy tizenöt perces rövidzárlat kialakította a különbséget, a maradék időben partiban voltunk a jobb erőkből álló hazaiakkal.
Szombaton hazai pályán javíthatunk, a 8. forduló mérkőzésén a tabellán egy hellyel mögöttünk álló Pénzügyőr csapata látogat a Balogh Imsibe.