NBIKimondva, kimondatlanul a győzelem megszerzésért keltünk útra vasárnap Hajdúnánásra. Az NBI/B felnőtt bajnokság 18. fordulójában a tabellán három hellyel előttünk álló hajdúságiak ellen szerettük volna megkezdeni a felzárkózást, ehhez pedig mindenképpen pontot, pontokat kellett szereznünk. Sajnos nem a legjobb előjelekkel vágtunk neki a mérkőzésnek, hiszen a csapatnak ezúttal egészségügyi probléma miatt nélkülöznie kellett Bartók Csaba vezetőedzőt.
Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, hol a hazaiak, hol pedig mi léptünk meg 1-2 góllal. Mindkét csapatnak lett volna lehetősége nagyobb előny megszerzésére, de a sok technikai hiba és kapkodás miatt rendre rossz megoldások születtek. Támadójátékunk a Fazekas, Nagy, Török hármas vezérletével jól működött, de védekezésben sajnos sokat hibáztunk, így maradt az egyenlő állás a szünetre (17-17).  A második játékrészben folytatódott a kiegyenlített játék, viszont mindkét csapat sokkal nagyobb hangsúlyt fektetett a védekezés megszervezésére. A félidő derekán a hazaiak higgadtabb játékuknak, és jobb helyzetkihasználásuknak köszönhetően 3 gólos előnyt szereztek (51. perc 24-21), ekkor eldőlni látszott a mérkőzés. Szerencsére lányaink huszáros hajrát nyitottak, és fokozatosan ledolgoztuk hátrányunkat. Az utolsó két percet emberhátrányban játszottuk le, ennek ellenére sikerült kiegyenlíteni, sőt röviddel a vége előtt labdát szereztünk, de az emberfórban levő hazaiak ellen már nem tudtuk befejezni az akciót.
NBI/B Keleti csoport
Női felnőtt kézilabda bajnokság – 18. forduló
2017. március 12.,16.00, Hajdúnánás – 200 néző
Hajdúnánás SK – Hódmezővásárhelyi LKC 26-26 (17-17)
Játékvezetők: Bán Tamás,Szloska Ernő Krisztián
Versenybírók: Birta Sándor, Halász László
HLKC: Ádász – Szűcs 1, Ilyés 6, Markos, Nagy 7, Török 5, Fazekas 5, Cs: Aradi (k), Áncsán (k), Becsei 1, Klemm, Földesi 1, Horváth, Blaskovics, Balogh V., Kis
A Hajdúnánás gólszerzői: Csicsószki 12, Poór 5, Fábián 4, Darabos 2, Dudás 1, Takács 1, Lengyel 1
Kis Márk mb. edző: “Két ellentétes félidő után, nagyszerű hajránknak köszönhetően sikerült egy pontot szerezni. Kicsit kapkodva és türelmetlenül játszottunk. Pozitívum, hogy három-gólos hátrányból is felálltunk a végén.”
Junior mérkőzés:
Hajdúnánás SK – Hódmezővásárhelyi LKC 32-26 (15-9)
HLKC: Áncsán – Sajtos 1, Klemm 1, Földesi 4, Blaskovics 5, Bálint 2, Kis 1, Cs: Balogh Vivien (k), Becsei 2, Markos, Szűcs 5, Balogh Vanessza, Molnár, Besenyi 3, Balog 2
Kis Márk vezetőedző: “Nagyon gyengén játszottunk, megérdemelt vereséget szenvedtünk”.
A bajnokságban most egy hét szünet következik, legközelebb március 25.-én a Balogh Imsiben az FTC II. csapatát fogadjuk.