HLKC NBI-B felnőttMindössze 20-25 percig tudtuk az elvárt teljesítményt nyújtani az NBI/B 15. fordulójában az egri Eszterházy KFSC ellen. A két csapat tabellán elfoglalt helyezése vendégsikert ígért, de sajnos a vártnál is nagyobb arányú vereséget szenvedtünk a győzelmével újra dobogóra lépő egri gárda ellen
Kifejezetten jól kezdtük a mérkőzést, 10-15 percig inkább a mi akaratunk érvényesült a pályán. A félidő derekáig kiegyenlített játékot és szoros eredményt láthattunk. Ekkor azonban a vendégcsapat a hibánkat kihasználva fokozatosan ellépett, már a szünetre tetemes hátrányba kerültünk (11-19).
Sajnos a második félidőre sem változott a játék képe, sőt még tovább nőtt a különbség a két csapat között.
Ilyés vezérletével voltak ugyan halvány fellángolásaink, a félidő derekán visszajöttünk 5 gólra (21-26), de a végjáték egyértelműen a vendégcsapaté volt.
NBI/B Keleti csoport
Női felnőtt kézilabda bajnokság – 15. forduló
2017. február 18., 17.00, Balogh Imsi spcs.- 180 néző
Hódmezővásárhelyi LKC – Eszterházy KFSC 28-40 (11-18)
Játékvezetők: Héjja Ádám, Kónya Balázs
Versenybírók: Gyuris László, Vörös Báint
HLKC: Kothencz – Szűcs 3, Nagy 5, Földesi, Ilyés 9, Török 4, Fazekas 3, Cs: Áncsán (k), Balogh (k), Markos 1, Becsei 1, Klemm, Blaskovics, Kandó, Kis, Horváth 2
Bartók Csaba vezetőedző: “25 percig tudtunk csak jó teljesítményt nyújtani, ez most nagyon kevésnek bizonyult. Az Eger minden kétséget kizáróan a mezőny egyik legerősebb gárdája, ezzel együtt sokkal nagyobb ellenállásra és jobb játékra számítottam csapatomtól”
Junior mérkőzés
Női junior kézilabda bajnokság – 15. forduló
2017. február 18., 15.00, Balogh Imsi spcs.- 90 néző
Hódmezővásárhelyi LKC – Eszterházy KFSC 29-35 (16-19)
Játékvezetők: Kiss Z., Papp T.
HLKC: Balogh – Bálint 1, Blaskovics 3, Földesi 5, Klemm 8, Sajtos 3, Kandó 1, Cs: Áncsán (k), Kis 2, Marton, Besenyi, Molnár K. 3, Szöllősi 2, Balog 1
Kis Márk vezetőedző: “A tabellát 100%-os teljesítménnyel vezető egriek ellen a vereség ellenére tisztességgel helytálltunk. Örülök, hogy a csereként pályára lépő serdülők jól teljesítettek.”