Az NBII Dél-Kelet csoport női kézilabda bajnokág 10. fordulójában a KSI SE csapata ellen léptünk pályára. A budapesti akadémisták ellen úgy készültünk, hogy csak a győzelem lehet elfogadható eredmény. Fél szemmel ellenlábasainkra (Szarvas, Orosháza) is figyeltünk, hiszen az eredmények szerencsés alakulásával akár előbbre is léphettünk a dobogón.
A mérkőzés nem hozott sok izgalmat, a két csapat az erőviszonyoknak megfelelő meccset játszott. A rutinosabb játékosokból álló kezdősorunk 10-15 perc alatt tetemes előnyt szerzett a fiatal játékosokból álló KSI ellen, innentől már csak a végeredmény gólaránya volt kérdés. A mérkőzés lehetőséget adott a keret teljes rotálására az idősebb és fiatalabb játékosok között, így a 15. perctől döntően a junior játékosaink voltak a pályán, így is magabiztos és nagyarányú győzelmet arattunk. A meccsen láthattunk látványos megoldásokat is, azonban inkább fiatalos hév és lendület dominált.
Dobogós riválisaink közül a Szarvas begyűjtötte a két pontot Szeghalmon, az orosházi csapat azonban botlott Csorváson, így egész őszi kiegyensúlyozott teljesítményünkkel a tabella második helyére léptünk a bajnokság félidejében.
HLKC-KSI 1032013. december 7., Hódtói Sportcsarnok – 150 néző
NBII Dél-Kelet csoport női kézilabda bajnokság
Játékvezetők: Sándor György, Szabó Balázs
Versenybíró: Horváth Jenő
HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI LKC – KSI SE 40-21 (23-10)
HLKC:
Molnár – Krumesz 1, Németh 7, Török B. 5, Tószegi 7, Sajtos 6, Gaál, Cs: Kothencz (k), Tóth (k), Szabó 3, Fürcht 6, Becsei 4, Török M. 1
KSI:
Miklós, Kőházi 2, Kovács, Bozó, Imre 1, Bence 2, Nagy 2, Kruzslicz 6, Kiefer 1, Szabó, Bagi 3, Bacsa 1, Rácz 2, Nagy, Rausch 1, Bakó
Gaál Adrienn, játékos-edző: “Egy fiatal tehetségekből álló KSI-t győztünk le úgy, hogy a gólarányunkon is tudtunk javítani. Örülök, hogy csapatunk fiataljai is maximálisan helyt álltak. Szépen zártuk az őszi szezont, sikerült kiszolgálni a nézőket is! Úgy érzem igazi csapattá váltunk, nagyon jó közösség alakult ki, azt hiszem ebben van a legnagyobb erőnk!”
Junior mérkőzés:
Sajnos nem tudtuk felvenni a versenyt a nagyon jó erőkből álló budapesti csapattal. Már az első félidőben jelentős hátrányba kerültünk, amit időszakosan sikerült ugyan kicsit lefaragni, de a mérkőzés megérdemelt vendégsikert hozott.”
HLKC-KSI 036HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI LKC – KSI SE 22-32 (11-19)
HLKC:
Balogh – Török 1, Klemm 9, Fürcht, Szabó 1, Blaskovics 2, Becsei 7, Cs: Molnár (k), Áncsán (k), Földesi 2, Sajtos, Molnár
KSI: Miklós, Nagy C. 5, Kruzslicz 6, Szabó 2, Bagi 4, Bakó 2, György 2, Rausch, Krajcs, Juhász 3, Balogh 2, Bacsa 2, Rácz 3, Nagy P., Kiefer
Beslin Anikó edző: “Gyors, lendületes kézilabdát játszó KSI volt az ellenfelünk, ezt a ritmust nehezen vettük fel. Helyenként nagyon szép játékot játszottunk mi is, de rengeteg hibával, így győzött a jobb csapat.”
A 2013/2014. bajnoki év őszi szezonja az NBII-es felnőtt és junior bajnokságban véget ért. Felnőtt csapatunk a 2., a juniorok pedig az 5. helyen várják a tavaszi szezont, ami február 22.-én mindjárt rangadóval indul hazai az Oxxo Energy Orosházi NKC II. csapat ellen.